<-------------- termosnímek

Nejteplejší den pohledem termokamery

19.07.2015 16:45

Cestující v autobusech a tramvajích sužují teploty přesahující 35 stupňů Celsia, rozpálené jsou chodníky i silnice. Podívejte se na test o rozdílech teplot v pražské MHD i porovnání teploty povrchu světlého a tmavého auta. Teplotu volantu, sedadel v městské hromadné dopravě, nebo dokonce oblečení a vlasů jsme v těchto horkých dnech změřili pomocí termokamery.

Povrch bot vyhřátých od rozpáleného vydlážděného chodníku dosahuje teploty až 40 stupňů Celsia, teplota oblečení se pohybuje kolem 35 stupňů a  vlasy ozářené sluncem dosahují dokonce až 57 stupňů.

Takový byl páteční den z pohledu termokamery. Do České republiky se opět vrátilo období s teplotami přesahujícími 30 stupňů, které by s mírným pondělním ochlazením měly vydržet až do konce příštího pracovního týdne.

Cestující v městské hromadné dopravě prožívají pořádné dusno. Rozpálené sedačky jim ochlazení rozhodně neumožní. Podle hodnot naměřených pomocí termokamery a speciálního teploměru je teplota sedadla na sluníčku u staršího typu tramvaje až 50 stupňů. Okno dosahuje hodnoty kolem 39 stupňů.

Zatímco povrch tmavého auta zaparkovaného na přímém slunci šplhá na více než 60 stupňů, vedle stojící světlé vozidlo ukazuje o dvacet stupňů méně. Teplota vnitřku auta stojícího od rána na stejném místě dosahuje ve 14 hodin po mírném provětrání na hodnotu kolem 55 stupňů.

Zdroj a celý článek: Novinky.cz

Zpět

Vyhledávání

© 2008 - 2020 Všechna práva vyhrazena. Aktualizace: 21. 12. 2019. Obrázky mají pouze informativní charakter.

Vytvořeno službou Webnode